VMware Horizon Mirage Nedir?

VMware_MirageVMware Horizon Mirage PC’lerinizi mantıksal katmanlara ayırarak yönetmenize yardımcı olan bir araçtır. Bu katmanlar IT ya da kullanıcılarınız tarafından yönetilir. Kullanıcılarınızın kişisel verilerine ve ayarlarına dokunmadan, IT kendi yönettiği katmanlar üzerinde güncelleme yapabilir. Herhangi bir sorun anında katmanların merkeze alınmış snapshot kopyalarından hızlı bir şekilde geri yükleme yapılarak, sorunlar hızlı bir şekilde giderilir ve kullanıcılarımızın en üst seviye verimlilikle çalışması sağlanır.

Windows 7 Geçişleri

Horizon Mirage kullanılan Windows XP işletim sistemli PC’leri Windows 7’ye yükselterek ya da kullanıcının tüm verilerini ve ayarlarını yeni bir Windows 7 PC’ye taşıyarak organizasyonunuzun Windows 7’ye geçişini kolaylaştırır. Ayrıca Mirage, yükseltme işleminden önce Windows XP PC’nin tam bir snapshot’ını alır, bir şeylerin kötü gitmesi durumunda kısa sürede eski halinize dönmenizi garanti eder.

 

PC Yedekleme ve Geri Yükleme

Mirage tüm PC’nin bir snapshot’ını alır, bu snapshot’a işletim sistemi, uygulamalar, dosyalar ve kişisel ayarlar da dahildir. Herhangi bir yedekten geri dönme ihtiyacınızda, tüm sistem imajını kullanıcının kendi PC’sine ya da başka bir PC’ye geri dönme imkanı sağlar. Mirage kullanarak PC’yi çalışan bir snapshot’a döndürmek, bozulan bir sabit diskin ardından başka bir sabit diske geri yüklemek ya da bozulan bir PC’yi tamamen yenisiyle değiştirmek çok kolaydır.

 

Uzak Ofis PC’lerinin Yönetimi

Mirage hem depolama tarafında hem de network’de tekilleştirme kullanarak WAN network’ler üzerinde dahi çok verimli bir şekilde çalışmak için tasarlanmıştır. Mirage ile IT yöneticileri uzak ofislerdeki kullanıcıları, ev kullanıcılarını ya da seyahat eden kullanıcıları yönetebilmek için çok güçlü bir araca sahip olacaktır.

 

VMware Horizon Mirage Nedir?

Horizon Mirage bir PC’ye kurulduğunda, tüm PC’yi tarar ve bulduğu içeriği mantıksal katmanlar olarak kategorize eder. Mirage hiç birşeyin yerini değiştirmez sadece verileri sınıflandırır ve bu sayede IT yöneticileri PC üzerinde daha detaylı bir yönetim gerçekleştirebilirler.

Horizon Mirage PC imajının tam bir kopyasını datacenter’a gönderir ve bu kopyayı belirli aralıklarla günceller. Eğer bir kullanıcının datacenter ile bağlantısı kesilirse, Mirage kullanıcı tekrar online olana kadar bekler, kullanıcı online olunca datacenter’daki kopyayı güncellemeye devam eder. Bu senkronizasyon hem IT’nin yönettiği katmanlardaki güncellemeleri hem de kullanıcının kendi sisteminde yaptığı değişiklikleri içerir.

Horizon Mirage tarafından yönetilen imajlar bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayarda çalışabileceği gibi, MAC üzerinde çalışan bir VMware Fusion sanal makinası da olabilir. Son kullanıcı kendi makinasının fiziksel kaynaklarını kullanır. Kullanıcılar datacenter’a bağlı iken ya da bağlantı yokken sorunsuz şekilde çalışmalarına devam edebilirler.

 


Yayımlandı

kategorisi

, ,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.