SnapDrive Class not registered error

[Go further for english version]
Bir proje de HyperV R2 ve Netapp ikisini kuruyorum. HyperV yedeklemesi için ise Netapp’ın SMHV ürününü yapılandırıyorum. SMHV çalışma gereksinimi olarak tüm HyperV hostlara SnapDrive kurulması gerekiyor. SnapDrive kurulumundan sonra şekilde görünen hatayı almaya başladım… SnapDrive düzgün çalışmadı.

Hatanın sebebine gelince; eğer Windows Cluster yapısında SnapDrive kurulumu yapılıyorsa, SnapDrive tüm cluster node’ları üzerine kurulmalı. Ayrıca tüm node’larda aynı versiyon olmak zorunda. Siz de benim gibi “Class not registered” hatası alıyorsanız, diğer cluster node’larına da aynı versiyon SnapDrive kurulumu yapmalısınız.

I’m instaling HyperV R2 and Netapp to a customer. We are using SMHV to backup VMs on HyperV hosts.  It’s needed to install SnapDrive on all HyperV hosts as a requirement. To avoid of this error, please consider that install same version of SnapDrive on all hosts in the cluster.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“SnapDrive Class not registered error” için 2 cevap

 1. celal avatarı
  celal

  Erkal bey, tesekkuler snapdrive ile ilgili bilgi icin. Benim baska bir sorum vardi. Acaba SnapManager kullanarak bir domain deki SQL Server database leri baska bir domaine backup ve copy edilebilirmi rahatlikla? LUNs ve VOLUME ler farkli configure edilmis durumda her iki domain de. Veya baska bir yontem daha mi iyi olur.

  Tesekkurler,
  Celal

 2. Erkal Aslankara avatarı

  Domain’den kastınız AD domain mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.