BlackBerry Enterprise Server Express – Ücretsiz BES Server

Cep telefonu – Exchange Server aşkı gitgide büyüyor. Eskiden pop3 ve imap destekli cep telefonları ile maillerimizi kontrol ederken, sonraları Smartphone’ların Activesync desteklemesi ile Exchange konforunu cebimize taşıdı. IPhone, Blackberry, Symbian derken neredeyse Exchange ile haberleşemeyen cep telefonu kalmadı. Fakat Blackberry’nin şirketler için önemi her zaman farklı oldu…

Piyasadaki tüm büyük mail/collaboration yazılımlarıya uyumlu çalışabilen BES Server sayesinde birçok firma hala kurumsal olarak Blackberry ürününü tercih etmektedir. Fakat özellikle IPhone ve Symbian kullanan ürünlerin Exchange ile ücretsiz haberleşmesi BES server kullanan şirketlerin kafasını karıştırmaya başlamıştı ki, Blackberry bu duruma zamanında bir önlem olarak BES’in ücretsiz bir sürümünü piyasaya sürdü. Express sürüm sadece Exchange Server için hizmet veriyor.

Detaylar ve download burada

Blackberry Serverların karşılaştırmalı tablosu da burada


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

“BlackBerry Enterprise Server Express – Ücretsiz BES Server” için 2 cevap

  1. RecepYUKSEL avatarı

    🙂 Güzelmiş… Ama bence bu çıkartmalarının asıl sebebi serverlarının artık şaçmalamaya başlamış olması. serverlarının üzerlerine oldukça fazla yük bindi bence bunu dagıtmat istiyorlar bence. bizim firmada turkcel bes kullanmayan userlara geçen senenin mailleri her gün 50 veya 100 kez yeniden gelmeye başladı. bu sebeple kendilerini toplamaya çalışıyorlar. yakında kokusu çıkar.

  2. sfk avatarı

    uzun süredir bes express ücretsizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.